Ersev.com-Haber-Güncel-Spor-İddaa-Forum-Video-Foto Galeri-Film İzle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İBB Ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İBB Ziyaret etti.
22 Ağustos 2016 - 21:19 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Kadir Topbaş ile görüştü.

15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde belediyede yaşananların videosunu izleyen Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi gazi bir belediyedir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehzade Cami’nde öğle namazına müteakip Prof. Dr. İlhan Varank ve şehitler için düzenlenen mevlit programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin eşlik etti. Daha sonra Başkan Kadir Topbaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki merkez binasına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yaşanan görüntüleri izledi ve Kadir Topbaş’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin ardından İBB’nin önünde basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te yaşanan canlı bomba olayında 51 vatandaşın hayatını kaybettiğini, hastanelerde 17’si ağır 69 yaralının olduğunu belirterek, “Ölenlerin ailelerine şahsım ve milletim adına başsağlığı diliyorum. Birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılmak suretiyle tüm terör belasının üstüne birlikte gitmemiz gerekiyor. Terör nerden gelirse gelsin hepsi bizim için terördür. Bunların dini, milleti, vatanı söz konusu değildir.

Türkiye olarak 15 Temmuz’da olduğu gibi tüm gücümüzle bunların üzerine gideceğiz” diye konuştu. “Önünde bulunduğumuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz’da gazi bir belediye olmuştur. Burada ne yazık ki 17 şehidimiz oldu” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Az önce görüntülerini izledim, şok olmamak mümkün değil. Silahlı kuvvetlerimizin içine sızmış asker giysisi içerisindeki bu teröristlerin şu arkamızdaki sütunların arkasına sığınarak buradan vatandaşlara nasıl nokta atışı yaptıklarının o görüntülerini izledim.

Temenni ediyorum ki bundan sonra bu tür şeylere rastlamayız. Yine temenni ederim ki bu gafiller böyle bir yanlışı bundan sonraki süreçte yapmazlar” şeklinde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni de imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Püskürtülen bu darbe girişiminde 240 şehidimiz 2 bin 195 yaralımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” diye yazdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER