Ersev.com-Haber-Güncel-Spor-İddaa-Forum-Video-Foto Galeri-Film İzle

GSS Sorgulama Ve Aktivasyon İşlemleri

Genel sağlık sigortası ile ilgili işlem yapılacak kişiler online olarak sorgulama yapabilir. GSS için herhangi bir aktivasyon gerekmez.

GSS Sorgulama Ve Aktivasyon İşlemleri
01 Temmuz 2016 - 23:54 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

Kişilerin genel sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanabilmesi adına online olarak yapabileceği bir aktivasyon bulunmamaktadır. Sağlık hizmetlerinden güvenceli bir şekilde yararlanamayan kişiler adına sigorta otomatik olarak devreye girmekte ve kişilerin sigorta hizmetlerinden yararlanması sağlanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kişilerin genel sağlık sigortasıyla ilgili yapılabildiği işlemler sorgulama yaparak güncel durum bilgisinin alınmasıdır. Kişilerin sigortanın aktif olup olmadığını öğrenebilmesi adına sorgulama yapabilmesi mümkün olduğu gibi bu konuda farklı bilgilerin de alınabilmesi mümkündür.

E Devletten GSS Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız
E devlet üzerinden sunulan genel sağlık sigorta hizmetlerinde kişilerin güncel durumunu kontrol edebilmesi son derece kolaydır ve bu konuda kişiler ücretsiz olarak işlem yapabilmektedir. İnternet üzerinden sunulan hizmetler kolay bir şekilde bilgileri erişilmesini sağlamaktadır ve bu bakımdan siz de istediğiniz zaman genel sağlık sigortası ile ilgili durumu görüntüleyebilirsiniz. Genel sağlık sigortası için sorgulama yapan kişilerin özellikle sigortadan yararlanıp yararlanmadığının kontrol etmesi ve sigortanın aktif hale gelmesi halinde ne kadarlık bir prim borcu yapıldığını öğrenilmesi gerekmektedir. E-sgk.net sitesinde yer alan GSS borç sorgulama yazısında da belirtildiği üzere prim borcu sorgulaması yapan kişilerin tüm borçlarını ödemesi gerektiğinden dolayı sorgulama işlemleri sonrasında prim borcunu ödemek isteyen kişiler web tahsilat servisini kullanabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan web tahsilat servisi aracılığıyla kişilerin güncel borçlarını ödeyebilmesi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Esgm blog sitesinde yer alan GSS sorgulama yazısında da belirtildiği kişiler resimdeki hizmet ekranından durum kontrolü yapabilir.

Üstelik internet üzerinden yapılabilen işlemler sayesinde kişiler büyük bir kolaylığa sahip olacaktır. Online olarak sunulan hizmetlerde kişilerin ihtiyaç halinde hemen güncel bilgiler öğrenmesini sağlanmaktadır. Aynı zamanda e devlet mobil uygulamasının kullanılmasıyla da kişilerin sorgulama yapabilmesi mümkün olmaktadır. Mobil uygulamalar ile de durum takibi yapılabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER