Ersev.com-Haber-Güncel-Spor-İddaa-Forum-Video-Foto Galeri-Film İzle

İSKİ’den ‘su kesintisi’ açıklaması (İstanbul’da sular kesik mi)

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), enerji hatlarında meydana gelen arızalar nedeniyle İstanbul’un bazı bölgelerinde zaman zaman su kesintileri yaşanabildiğini bildirdi

İSKİ’den ‘su kesintisi’ açıklaması (İstanbul’da sular kesik mi)
29 Aralık 2016 - 23:07 'de eklendi ve 848 kez görüntülendi.

İSKİ’den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul’daki olumsuz hava koşulları hatırlatılarak, “İstanbul’da yaşanan hava şartları sebebiyle enerji hatlarında arızalar yaşanabilmektedir. Bu nedenle içme suyu dağıtım tesislerimize de enerji gelememekte ve İstanbul’un bazı bölgelerine içme suyu ulaşması noktasında zaman zaman kesintiler yaşanabilmektedir.

İlgili kurumca enerji arızalarının giderilip tesislerimize yeniden enerji verilmesiyle tesislerimiz normal çalışma sistemine devam edecektir.” denildi.

 

İGDAŞ da vatandaşları uyardı!

İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş (İGDAŞ), vatandaşları karbonmonoksit gazı zehirlenmelerine karşı uyardı. İSKİ de enerji hatlarında meydana gelen arızalar nedeniyle İstanbul’un bazı bölgelerinde zaman zaman su kesintileri yaşanabildiğini bildirdi.

İGDAŞ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre İstanbul genelinde kuzey yönünden kuvvetli rüzgar ve aralıklarla fırtına etkili olmaktadır. Rüzgarın etkisi ile oluşabilecek karbonmonoksit (baca gazı) zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir. Bacaların sızdırmazlığı ve çekişi mutlaka kontrol ettirilmelidir. Ayrıca doğalgaz kullanıcılarının kombi, soba, şofben gibi yakıcı cihazların bulunduğu mekânda yatmamaları da önem arz etmektedir. Cihazların bulunduğu mekândaki hava alışverişini sağlayan menfezlerin de kesinlikle kapatılmaması gerekmektedir.”

AA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER